1. čakra – Hojnost

První čakra reprezentuje základní energii, která nám v životě dodává stabilitu, jistotu. Souvisí s budováním zázemí, pevného místa a bodu v životě, od kterého se můžeme vyvíjet dál.

 

Každá stavba se musí budovat od základů a stejně tak i v životě člověka od narození do zralosti jsou určité fáze, kterými si musíme projít, musíme si je „odžít“. Musíme se naučit důvěřovat sobě a svému úsudku, vědět a rozlišovat, co je pro nás důležité a co ne, v určité chvíli se osamostatnit od vlivu rodiny a začít se spoléhat jen sám na sebe. Musíme se naučit milovat a důvěřovat lidem kolem sebe, ale hlavně věřit v sebe, své schopnosti, najít svoji vnitřní sílu.

Pokud někdo prožil ideální dětství, asi s ničím z toho nemá problém. Takových lidí ale moc není. Většinou nás rodiče a další autority formují k obrazu svému, ať už vědomě, nebo nevědomě. A v nás potom zůstávají nesmazatelné stopy, energetické bloky, které reprezentují rozpor mezi naší touhou, přáním a skutečností.

Každý takovýto blok z mládí s námi zůstává navždy a brání nám prožít život naplno, beze strachu, bez stresu. Neustále nás potkávají nepříjemné situace, které musíme řešit. Ubírají nám sílu, energii a říkáme si – kdy už to konečně skončí? Copak si nezasloužím trochu toho štěstí?

Samozřejmě zasloužíte. Ale nepřijde samo, musíte pro to něco udělat. Zrušit energetické bloky z dětství a mládí, osvobodit se od názorů a očekávání ostatních, vzít život do svých rukou. A právě o tom jsou nové semináře, které jsou zaměřené na jednotlivé čakry.

Pokud víte, kde máte blok, můžete samozřejmě přijít jen na konkrétní čakru, které se blok týká, tu první ale doporučuji všem bez rozdílu, protože bez pevných základů nelze vybudovat nic, co by se časem nezhroutilo.

Téma první čakry je právo být a mít – mít pocit bezpečí, mít věci pro radost a potřebu, mít čas pro sebe, mít peníze, majetek, lásku, dopřát si potěšení… prostě uspokojení základních potřeb. Ano, i majetek a peníze patří do základních potřeb, i když jsme si zvykli říkat, že peníze nejsou důležité. Co je ale špatného na tom, že chci bydlet v domě se zahradou místo paneláku? Že chci svým dětem dopřát zdravé jídlo, slušné oblečení, nebo třeba školní lyžařský výcvik? Nežijeme uprostřed pouště nebo pralesa, žijeme v civilizaci a tomu odpovídají i naše potřeby. Přestaňme být pokrytci a přiznejme si, že peníze jsou důležité. Tím, že tuto základní skutečnost popíráte, je zároveň od sebe odháníte a nikdy nebudete mít dost :-)

S první čakrou souvisí i strach. Strach je potřebná emoce, brání nám dělat nebezpečné věci, zároveň nám ale brání cítit se klidně a bezpečně. Je třeba najít tu správnou míru a nebát se bez důvodu.

První čakra je i o definování vlastních schopností a možností. Poznáme dokonale své tělo, uvědomíme si, kde jsou hranice a naučíme se tělu naslouchat a uspokojovat jeho potřeby.

 

Co se na kurzu naučíte:

  • jak se zbavit neopodstatněného strachu, panických atak, fóbií, strachu ze smrti, o své blízké, strachu ze selhání
  • jak se zbavit finančních problémů
  • jak řešit nepříjemné situace bez stresu a vyčerpání

 

Pro koho je kurz určen:

  • pro absolventy Energie 1
  • pro kohokoli, kdo ovládá základy meditace, vizualizace a dokáže se dostat do hladiny alfa (mimo jiné náplň kurzu Energie 1)

 

Jednodenní seminář, začátek v 9.30, předpokládaný konec  18.00.

Maximální počet účastníků: 6

Cena 2200,- Kč, v ceně bylinkové čaje v dostatečném množství, skripta se stručným popisem uvedených znalostí.