Knihy
Bylinková kuchařka
Domácí likéry z bylin a ořechů
Léčivá zahrada v souladu s přírodou
Čarodějka – Cesta ohně
Máte to v hlavě aneb Magie mysli
490,- Kč
Zasílám poštou, na přání i s věnováním.
Jak to všechno začalo…
Kdysi dávno jsem si koupila semínka brutnáku a měla jsem radost z každé rostlinky, která vyrostla. Druhý rok se ale začal objevovat doslova všude – na záhonech, na trávníku, na příjezdové cestě. Vysemeňoval se několikrát do roka a zpracovat ho na čaje pro léčení byl nadlidský úkol, takže většina rostlin skončila nakonec na kompostu. Do té doby, než jsem ho ochutnala J
Dnes jsem vděčná za každou rostlinku. Když vyroste na tom správném místě, nechám ho vykvést a vysemenit, nebo ho v květu seberu na sušení. Když vyroste někde, kde se to zrovna moc nehodí, sním ho.
Časem jsem se naučila využít všechno, co mi zahrada nabízí. Když začnete používat jitrocel, sedmikrásky a pampelišky, které rostou v trávníku, ušetříte místo na záhonech pro zeleninu a pěstované bylinky. Když začnete používat kopřivy a lebedu, ušetříte čas i místo při pěstování špenátu. Šťovík nahradí ocet a citrón, saturejka pepř, spolu s pažitkou i sůl. Rozmarýn nám zlepší paměť a tymián ochrání před chřipkou a dalšími virózami.
Používat bylinky v kuchyni se prostě vyplatí po všech stránkách. Jen je musíte napřed trochu poznat a zjistit, k čemu se hodí. Není to úplně tak, jak říkal jeden nejmenovaný kuchař: „když nemáš saturejku, vraž tam šalvěj…“ Každá bylinka má svou chuť, vůni i specifické léčivé účinky. A s každou se také jinak zachází.
Superpotraviny z vlastní zahrádky
Hitem dnešní doby jsou tzv. superpotraviny. Chia semínka, avokádo, chlorela, quinoa, kokosový olej… Určitě jsou zdravé, ale mají jednu velkou nevýhodu. Nejsou naše, nejsou místní. Dováží se přes půl světa, pěstují se na plantážích, kvůli kterým se kácí deštné pralesy a zanechávají velkou ekologickou stopu. A musíme si je koupit, obvykle za docela slušné peníze. Přitom naše obyčejné bylinky mají úplně stejnou sílu a výživovou hodnotu, rostou nám doslova pod okny a prospějí mnohdy mnohem víc, než ty draze kupované. Jen to chce trochu změnit myšlení a nepovažovat třeba kopřivu, pampelišku a jitrocel jen za plevel nebo léčivou rostlinu, ale i za potravinu.
Když zařadíte listy pampelišky častěji do jídelníčku, zlepšíte si stav jater, slinivky i ledvin. Kuřáci si pravidelným pojídáním větších dávek pažitky a petržele vyčistí plíce a pravděpodobně se ochrání před rakovinou plic. Prostatici mohou své potíže zmírnit konzumací kopřivy a dobromysli. Pokud jste náchylní k infekcím a bojíte se chřipky nebo dalších viróz, přidejte do jídelníčku tymián, mateřídoušku a yzop. Astmatici by měli pojídat po celý rok řeřichu a saturejku. A hlavně nezapomínejte, že bylinky jsou léčivé nejen jako prevence proti nemocem, ale také jsou zdrojem vitaminů, minerálů a enzymů, které potřebujeme pro obnovu a regeneraci celého těla. Přinášejí nám energii, vitalitu, nastartují imunitní systém a i když třeba úplně nevyléčí naše chronické nemoci, alespoň je zmírní a dokáží, že se cítíme mnohem lépe.
Kuchařka s informacemi o bylinách? Nebo kniha o bylinách s recepty?
V kuchařce jsem spojila zkušenosti ze své více než 30leté praxe bylinářky s celoživotní vášní pro vaření. Najdete zde 32 druhů běžných bylin a koření, návody na jejich pěstování, sběr, použití k léčení a více než 150 receptů z celého světa. Všechny pokrmy jsou vyladěné tak, aby byly chutné, lehce stravitelné a v naprosté většině hotové do 30 minut.
V úvodu jsem zmínila i několik důležitých zásad správného stravování, čili něco jako návod, jak správně jíst. Dohromady je to vlastně takové 3 v jednom – kuchařka, učebnice správné výživy a základní příručka bylinkářství pro začátečníky i pokročilé.
200,- Kč
Zasílám poštou, na přání i s věnováním.
Anotace:
Ovoce obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a dalších účinných látek, které jsou naprosto nezbytné pro zdraví, krásu i vitalitu. Domácí výroba likérů je jeden z příjemných způsobů, jak tyto zdraví prospěšné látky využít v plné míře nejen během sezóny, ale i v zimním období.
Všechny uvedené receptury autorka osobně vyzkoušela a upravila tak, aby si likéry zachovaly co nejvíce účinných látek. Krom toho že jsou zdravé, jsou ale také neskutečně dobré! Ať už jste milovníci koňaku, drsné kořaly, sladkých „tlamolepů“ nebo vína, ten svůj recept na báječný likér tady určitě najdete!
Obsah knihy
Úvod
Výroba ovocných likérů – obecné zásady
Pomocné látky – byliny, koření
Citrusy
Hřebíček
Kardamom
Mandle
Muškátový oříšek
Nové koření
Puškvorec
Rozinky
Skořice
Vanilka
Zázvor
Zelené ořechy
Technologické postupy
Slazení likérů
Alkohol
Výroba ovocných likérů – receptury
Ananas
Angrešt
Arónie
Bezinky
Borůvky
Brusinky
Dřín
Hrušky
Jablka
Kivi
Lískové oříšky
Maliny
Mandle
Meruňky
Ořechy vlašské
Ostružiny
Rakytník
Rybíz černý
Třešně
Višně
Několik slov závěrem
Zdroje
Ukázka z knihy
Angrešt
Angrešt je trochu opomíjené ovoce, spoustě lidí přijde k jídlu moc kyselý. Ani o jeho léčivých účincích se toho moc neví a to je určitě škoda, protože je to nenáročný stromek či keř, který nevyžaduje téměř žádnou péči a obvykle plodí hojně a pravidelně. Výroba likérů je skvělá volba už proto, že krom zavařenin a přímého zobání ze stromku se k ničemu jinému moc nehodí. A tak se část úrody nechává prostě opadat. Věřím ale, že až ochutnáte vynikající angreštové likéry, nepřijde už nazmar ani bobule!
Angrešt obsahuje vitamín C, E, B-komplex (B1-B6), provitamín A, z minerálů vápník, fosfor, zinek, měď, hořčík, křemík, železo. Zlepšuje trávení, odstraňuje zácpu, čistí cévy od cholesterických usazenin, mírně snižuje krevní tlak. Zlepšuje metabolismus tuků v těle, detoxikuje ledviny a trávicí trakt, proto se hodí při očistných kúrách při obezitě i detoxikaci. Při dlouhodobém užívání dokonce rozpouští i ledvinové a močové kaménky.
Jako lihová složka se mi osvědčila vodka, vynikající je také kombinace s vínem. K bílému a zelenému angreštu patří víno bílé, k červenému červené. Výsledný produkt chutná jako silné portské, můžeme ho podávat i jako aperitiv.
Na barvě angreštu závisí i barva likéru. Z bílého získáme nazlátlý, likéry z červených bobulí mají temně rudou barvu a ze zeleného dle odrůdy a přidaných surovin jemně nazelenalou až smaragdovou.
Dozrává v lahvích 3-6 měsíců.
Angreštová griotka
1 kg angreštu
500 g cukru
cca 4 cm čerstvého zázvoru
1 vanilkový lusk
1 l vodky
Angrešt mírně pomačkáme, přidáme všechny ostatní přísady, zalijeme vodkou a necháme macerovat 2 týdny na slunci. Slijeme do lahví.
Hodnocení: v tomto složení chutná podobně jako griotka, je ale dost sladký. Pokud preferujete méně sladké, zkuste přidat pouze 300 g cukru. Je třeba nechat nějaký čaj dozrát, tu nejlepší chuť získá po cca 6 měsících.
Angreštový s vínem
1 kg angreštu
500 ml vodky
100 ml brandy
červené nebo bílé víno
150 g cukru
100 ml vody
Angrešt zalijeme vodkou a brandy, necháme 3 týdny na teplém místě macerovat. Slijeme, tekutinu uschováme, angrešt zalijeme vínem tak, aby byl potopený. Na bílý a zelený angrešt použijeme víno bílé, na červený červené. Necháme macerovat další 2 týdny. Poté slijeme, spojíme s lihovým výluhem a přidáme vychladlý cukrový sirup svařený z cukru a vody.
Hodnocení: velmi dobré, mírně nasládlé. Chce delší dobu rozležet. Ideální chuť po 6 měsících, můžeme nechat zrát i rok.
Angreštový smaragdový
1 kg zeleného angreštu
12 višňových listů
500 g cukru
1 PL medu
1 l vodky
Všechny suroviny naložíme do sklenice a zalijeme vodkou. Necháme 3 týdny vyluhovat, slijeme.
Hodnocení: vynikající chuť, ostrý, trochu nakyslý, s příjemným „ocáskem“. Dost sladký, pokud nemilujete tlamolepy, přidejte pouze 400 g cukru. Může se pít hned, skvělý je po cca 3 měsících.
Angreštový s malinami
1 kg angreštu
250 g malin
3 cm vanilky
2 PL medu
1 PL cukru
vodka
Všechny suroviny naskládáme do sklenice, zalijeme vodkou tak, aby bylo vše potopené a necháme vyluhovat 5 týdnů. Slijeme do lahví.
Hodnocení: skvělá chuť, mírně voňavý po malinách, nakyslý po angreštu, ale angrešt jako původní surovinu by v něm asi nikdo nehledal. Barva podle barvy angreštu růžová až červená. Pokud přidáme pouze med a vynecháme cukr, je likér vhodný i pro diabetiky. Je sice kyselejší, ale také velmi dobrý. Chutě se správně spojí po 3 měsících rozležení.
Zasílám poštou, na přání i s věnováním.
Anotace:
Vypěstujte si vlastní ovoce a zeleninu bez chemie, jen s použitím přírodních prostředků a léčivých rostlin! V této knize se dozvíte, jak se starat o zahradu, jak pěstovat a ošetřovat jednotlivé plodiny, alby se jim dobře dařilo a jak svou úrodu zužitkovat v kuchyni a při léčení nemocí.
Pomocí bylinek a pár jednoduchých triků můžete ze svého okolí vytvořit nádherné místo, ze kterého doslova sálá pozitivní energie – léčivou zahradu v souladu s přírodou, kde se budou skvěle cítit nejen rostliny, ale i lidé.
Obsah knihy:
Jde to vůbec bez chemie? Zdravá a úrodní půda. Střídání plodin a zelený koberec. Rostliny pro zelený koberec,
jejich další použití v biozahradě, léčivé účinky, recepty:
Šrucha zelná
Zvěšinec zední
Ptačinec prostřední
Heřmánek římský
Popenec břečťanovitý
Mulčování, kompost, rostliny vhodné pro mulčování a kompost, jejich další použití v biozahradě, léčivé účinky, recepty.
Kostival lékařský
Kopřiva dvoudomá
Hluchavka bílá
Řebříček obecný
Heřmánek pravý
Kozlík lékařský
Pampeliška lékařská
Přírodní hnojiva, zelené hnojení, rostliny pro zelené hnojení, jejich další použití v biozahradě, léčivé účinky, recepty.
Svazenka vratičolistá
Pohanka obecná
Hořčice bílá
Komonice lékařská
Tolice setá
Další přírodní hnojiva:
Slepičince
Kopřivová jícha
Kostní moučka
Rohovina
Mrtvá ryba
Dřevěný popel
Ekohnojení
Jak pěstuje příroda – podrobný popis plodin od angreštu až po zelí, u každé plodiny tipy a triky na biopěstování, vhodní a nevhodní sousedé na záhoně, nechemická ochrana rostliny proti škůdcům a nemocem, léčivé účinky a pár chutných receptů.
Energie zahrady – jak oživit energeticky negativní místo, rostliny pro pozitivní energii, vliv měsíce na pěstování rostlin, přírodní magie.
Ukázka z knihy:
Brokolice
Brokolice je považována za jednu z nejzdravějších zelenin. Obsahuje velmi vysoké množství vitamínů a minerálů, kromě toho ale i dalších léčivých látek, které dokáží zcela zásadně ovlivnit zdraví, využívá se jako doplněk stravy při léčení nejrůznějších nemocí včetně rakoviny. Její pěstování není tak složité jako u květáku, který se na našich zahrádkách objevuje častěji, proto vřele doporučuji vyzkoušet a časem jí vyhradit dostatek místa. Na rozdíl od té kupované můžeme vlastní čerstvou brokolici jíst úplně celou a to i syrovou, nastrouhané růžičky i stonky přidáváme do míchaných salátů, stonek je velice chutný a křehký, po oloupání ho můžeme chroustat jen tak jako kedluben, mladé listy můžeme použít místo kapusty do polévky.
Abychom využili její preventivní léčebný efekt, měli bychom ji konzumovat od léta do zimy alespoň 3x týdně. Můžeme ji přidávat do polévky ve směsi ostatní zeleniny, do zapečených těstovin nebo čínských nudlí, výborná je osmažená na cibulce s vejcem nebo na pánvi zamíchaná s taveným sýrem, který necháme rozpustit a doplníme solí, bylinkami nebo třeba grilovacím kořením. Můžeme ale připravit přímo brokolicovou polévku – oddělíme stonky, nakrájíme je na kostičky a osmažíme na másle, zalijeme zeleninovým vývarem, povaříme, přidáme růžičky brokolice, dovaříme do měkka, menší část můžeme odebrat a rozmixovat kvůli zahuštění a přilijeme sladkou smetanu. Dochutíme pouze solí a trochou pepře, můžeme přidat i domácí vegetu. Pro zapékání se musí nejprve spařit, tvrdší stonky oloupat a chvilku povařit. Takto ji můžeme smíchat s uvařenými brambory, vše společně rozšťouchat na větší kousky s máslem a solí a zapéct v pekáčku vymazaném olivovým olejem. Můžeme podávat jako přílohu k masu nebo povrch ještě před zapečením zasypat strouhaným sýrem (dle chuti mozzarellou nebo nivou), v tom případě dostaneme spolu se salátem lehký letní oběd či večeři. A nebo zeleninu nešťoucháme a přidáme šunku, zapečeme s mozzarellou nebo sladkou smetanou. Obměn můžeme vymyslet docela dost, vždy je to chutné a hlavně neuvěřitelně zdravé.
Pěstování:
Brokolice nesnáší dlouhé dny, přes léto vybíhá do květu. Můžeme ji tedy pěstovat buď od časného jara nebo z letního výsevu pro podzimní sklizeň. Na trhu jsou sice už odrůdy, které údajně nevybíhají do květu, ale není to nic moc, protože kromě dlouhých dnů jí příliš nesvědčí ani letní klima, proto nikdy nedostaneme tak kvalitní a zdravé rostlinky.
Pokud ji pěstujeme ze semínek, musíme je vysévat již koncem ledna, nejpozději začátkem února, sazeničky vysazujeme na záhon koncem dubna. Můžeme ale koupit již předpěstované sazenice, prodávají se na trhu nebo v zahradnictví. Pro podzimní sklizeň vyséváme koncem května, na záhon přesazujeme v polovině července. Tyto rostlinky vydrží na záhoně až do zimy, snáší bez problémů mráz do -5°C a tak můžeme mít i v zimě čerstvé vitamíny ze zahrádky. Semínka je vhodné před vysetím „namořit“ kozlíkovým nálevem – 2 lžíce kozlíkových květů zalijeme 1/4 l vroucí vody, necháme 15 minut vyluhovat, po zchladnutí nasypeme semínka a necháme je louhovat do druhého dne. Kozlíková koupel jim prospěje nejen v počátcích (zlepší se klíčivost a odolnost malých sazeniček), ale dokonce se postará i o větší vitalitu a zdraví rostlin a větší a kompaktnější hlavičky.
Jestliže nám brokolice roste, zelená se, ale odmítá vytvářet růžice, je to způsobeno nedostatkem molybdenu v půdě. V ekologické zahradě, kde se používá mulčování a zelené hnojení, by se to vůbec stávat nemělo, preventivně můžeme dostatek molybdenu zajistit mulčem z drobně nasekaných kopřivových listů. Jíchou ale nehnojíme, protože i dobrého moc škodí, brokolice patří k rostlinám, které ve zvýšené míře akumulují a uchovávají dusík z půdy
a proto opravdu potřebuje jenom kvalitní půdu, humózní (s kompostem). Nesnáší ani chlór, proto bude vděčná za zálivku dešťovou, nebo alespoň odstátou vodou.
Sklízíme postupně tak, jak dorůstá, pro uskladnění se nehodí, maximálně tak můžeme pár růžiček zamrazit. Tím ovšem přijdeme o spoustu cenných vitamínů, které se mražením ztrácí. Některé odrůdy po odřezání hlavní růžice vytváří ještě další postranní růžičky, které jsou menší, ale nutričně stejně kvalitní. Proto můžeme stonek nechat na záhoně i po sklizni, pokud však pěstujeme nějakou bybridní odrůdu (F1), je to zbytečné, postranní růžice nevytváří. A stejně je asi lepší sníst ji celou i se stonkem a počkat si na další podzimní várku.
Vhodní sousedé:
Dobře se jí daří vedle cibule, celeru, červené řepy, nebo brambor. Svědčí jí také aromatické bylinky, které mohou být na okraji záhonu nebo i mezi jednotlivými rostlinami. Výborný je brutnák, jehož kořeny stejně jako u všech ostatních plodin zajišťují brokolici lepší příjem živin a tím i lepší růst a vitalitu, rostlinka tvoří větší, pevnější a kompaktnější růžice. Hodí se i kopr, heřmánek a šalvěj, pro svou výraznou vůni odpuzují škůdce a brokolice se v jejich společnosti cítí dobře. Nejlépe se jí daří na záhoně, kde se v předešlé sezóně pěstovaly brambory nebo kořenová zelenina.
Nevhodní sousedé:
Nepěstujeme na záhoně, kde rostly v předešlém roce jakékoli košťáloviny. Na jednom záhoně ani vedle by neměl být květák, zelí, kedluben, kapusta a kadeřávek, ředkev, ředkvička a řeřicha. Nemá ráda sousedství rajčat a kvůli kyselé půdě se jí nedaří ani mezi jahodami nebo vedle ostružin.
Škůdci a nemoci:
Pozdní výsevy napadají často bělásci, proto je výhodné ji pěstovat v okolí aromatických bylin. Klíčící rostlinky často napadají dřepčíci, ti ale nemají rádi vlhko, takže stačí výsev udržovat stále vlhký, třeba i za použití netkané textilie.
Brokolici napadají také plodomorky (bejlomorky) zelné, hmyz podobný komárům. Způsobují deformaci mladých listů a tzv. vyslepnutí, brokolice nevytváří hlavní růžici, jenom po zahojení „vyžrané“ rány vyrostou v paždí listů malé postranní růžičky. Nejlepší ochranou je pěstování vedle celeru, který svou vůní plodomorky odpuzuje. Pokud už některé rostliny napadne (chutná jí i zelí, květák, kedluben a další brukvovité), musíme napadané rostliny odstranit, nejlépe spálit. Nikdy je nedáváme do kompostu, protože tam se plodomorka docela vesele množí a spolu s kompostem si ji v následujícím roce rozneseme po celé zahradě.
Léčivé účinky:
Obsahuje vitamín C, E, B1-B6, provitamín A a D, z minerálních látek železo, vápník, hořčík, draslík, mangan, selen, zinek, fosfor a chrom. Je zásobárnou esenciálních aminokyselin a dalších látek, které velmi účinně vychytávají volné radikály a tím zabraňují předčasnému stárnutí a preventivně působí proti civilizačním nemocem včetně rakoviny. Vyživuje kloubní chrupavku, proto je vhodná i při artróze a artritidě. Mírně snižuje krevní tlak, posiluje srdce, snižuje cholesterol, zlepšuje pružnost a pevnost cévních stěn. Mimořádně vhodná je i při cukrovce, kde preventivně chrání především proti časným cévním komplikacím.
Čerstvá šťáva – při rakovině odšťavíme celou brokolici včetně stonků a listů na odšťavovači, pijeme 150 ml denně, můžeme přidat i 150 ml šťávy z červené řepy a 250 ml mrkvové. Stejného výsledku dosáhneme, pokud brokolici přidáme do stravy. V prevenci nemocí (klidová fáze zánětů střev, začínající artróza, srdeční problémy, na doléčení po rakovině) se doporučuje 3-5 porcí brokolice týdně, při léčbě rakoviny 2-3 porce denně. Na jednu porci 150-200 g.
Zasílám poštou, na přání i s věnováním.
Čarodějka je román ze současnosti, který navazuje na knihu „Máte to v hlavě anebo Magie mysli“. Hlavní hrdinka nemá
zrovna lehký život, je několikrát rozvedená a stále se jí nedaří najít toho pravého partnera do nepohody. Když se
dostane do společnosti žen, které se považují za novodobé čarodějky, postupně si uvědomí, že všechna neúspěšná manželství
spojuje jako červená nit jedna jediná věc – její postoj k otci. Pokud se nezbaví tíhy minulosti, nemůže být šťastná
ani v současnosti. Aktivně a plným nasazením se pustí do řešení svých rodinných záležitostí a život dostává nečekaný spád.
Kniha je psaná lehce a s humorem, přináší však mnoho emotivních situací a témat k zamyšlení, která osloví ženy od
puberty až po zralý věk. Každá z nás má nějaké ty kostlivce ve skříni, ale málokterá žena či dívka se s nimi dokáže
vypořádat, i když tuší, že by měla.
Příběh byl inspirován skutečnými událostmi.
Ukázka z knihy:
Soužití s Vaškem bylo jako jízda na horské dráze. Řítili jsme se životem nahoru, dolů, zase nahoru, ale hlavně tak zběsile, že nebyl čas se ani nadechnout. Můj miláček připomínal rozbouřené živly, pořád v akci a v pohybu a když už zrovna nic nepodnikal, tak alespoň ze všech sil plánoval. Zklidnil se vlastně jenom v posteli, i když zklidnil – tak bych to snad ani nenazvala. Milovali jsme se skoro každý den a bylo to pořád stejně bouřlivé a úžasné jako na začátku.
Když jsem otěhotněla, přijal to s nefalšovanou radostí. Sebrali jsme dva svědky a v nejbližším volném termínu vyrazili na radnici, abychom přivedli dítě do spořádané rodiny.
Zezačátku bylo všechno nádherné, těšili jsme se na miminko a Vašek mě rozmazloval snad ještě víc než dřív. Jenže pak se to začalo nějak kazit.
Vašek byl celé dny pryč, jezdil domů až večer, protože prý chtěl vydělat hodně peněz, abychom se s Brambůrkem měli dobře a nic nám nechybělo. Když přišel víkend, tak se pořádně vyspal a pak se chtěl bavit.
Jenže mě bylo zle. Ono se říká „ranní těhotenské nevolnosti“, ale mě bylo špatně od žaludku celý den, od rána do večera. Stačilo, když jsem ucítila cokoli nezvyklého a už jsem zvracela.
Zezačátku se Vašek snažil, seděl se mnou u televize, chodili jsme na procházky, jenže ta jeho horečná aktivita se nedala tak lehce potlačit. Začal být nervózní a protivný, až jsem ho sama začala vyhazovat z baráku. Na ryby. Za kamarádama. Do hospody.
A pak jsem seděla v koupelně u záchodové mísy a řvala.
Když jsem byla v pátém měsíci, uklouzla jsem na náledí a upadla. Nejdřív jsem myslela, že to nic není, ale pak jsem začala trochu krvácet. Vašek měl vypnutý mobil, tak jsem se vypravila na autobus, že si zajedu raději na kontrolu na gynekologii. Cestou se mi udělalo zle. Vystoupila jsem z autobusu, udělala pár kroků a ztratila jsem vědomí.
Probudila jsem se v nemocnici. Ani jsem se nemusela ptát, cítila jsem se úplně prázdná a bez života. Věděla jsem, že Brambůrek už není.
Zasílám poštou, na přání i s věnováním.
Kniha už je opět k dispozici v novém vydání!
Anotace:
„Tahle knížka vám poradí, co dělat, abyste v životě našli to, co hledáte, a to i v tom
případě, že zatím ještě vůbec netušíte, co by to mělo být,“ slibuje novodobá čarodějka
Ivana Tischlerová hned na úvod a věřte nebo ne, vypadá to, že bude mít pravdu.
Už i věda totiž začíná připouštět fakt, že naše mysl ovlivňuje okolní realitu víc, než si zatím dokážeme představit.
Zjednodušeně řečeno, náš úspěch v praktickém životě je přímo závislý na stavu naší mysli. A pokud se nám podaří ten úžasný
stroj na štěstí, který máme zabudovaný v hlavě, nastartovat, už ho nikdy nic nezastaví. Pomůže vám zbavit se nemocí (nebo
alespoň nestonat tak často), najít vnitřní klid a rovnováhu, vyrazit rovnou cestou ke splnění svých snů.
V knize se dočtete o nezbytné teorii čili jak, co a proč funguje, ale samozřejmě si zkusíte i „kouzlení“ v praxi. Naučíte
se rozvinout smysly, intuici, představivost a další vlastnosti, které obvykle považujeme za „nadpřirozené“, a naplno využit
vlastního skrytého potenciálu.
Jistě zaujme zájemce o magii, ezoteriku a okultní vědy, ale kromě toho je určena všem „normálním“ lidem, kteří na žádnou
magii nevěří, ale zato mají občas těžkou hlavu ze života.
Magie mysli – obsah knihy:
- 1. Co je to vlastně magie?
- 2. Je magie i pro mě?
- 3. Pozitivní myšlení
- 4. Vůle a slovo
- 5. Černá a bílá magie
- 6. Harmonie těla, duše i ducha
- 7. Živlová rovnováha
- 8. Hurá do přírody
- 9. Nechme minulost minulostí
- 10. Zdraví
- 11. Zdraví podruhé – a tentokrát už i trocha praxe
- 12. Zdraví potřetí – a už jenom samá praxe
- 13. Relaxační techniky poprvé – začínáme!
- 14. Relaxační techniky podruhé – „vyšší dívčí“
- 15. Sny
- 16. Štěstí
- 17. Vizualizace
- 18. Životní prostor
- 19. Aura
- 20. Aura podruhé – a teď už i špetka magie
Přílohy:
- 1. „Éčka“ v potravinách – kompletní seznam v tabulce od neškodných po zdraví nebezpečné
- 2. Éterické oleje pro podporu psychických a „magických“ funkcí (paměť, soustředění, očista prostoru, zklidnění stresu…)
- 3. Barvy, jejich psychologické výklady a vliv na zdraví
- 4. Živlové korespondence
- 5. Léčivé rostliny – nejdůležitější léčivé rostliny, lékové formy a indikace
- 6. Slovníček nejdůležitějších pojmů
Ukázka z knihy:
Co je to vlastně magie?
Když se řekne magie, mág, čarodějnice, většina lidí má jasno. Zcela zřetelně vidí vysokého
kostnatého muže v černém hávu, jenž vzpíná ruce k obloze a přitom tiše mumlá příslušná
zaklínadla.
Čarodějnice je zase ta osoba, která v kotli vaří hnusně zapáchající lektvary z blínu, ropuch
a netopýřích uší, samozřejmě patřičně stará, shrbená, nejlépe s černým kocourem na rameni a
bradavicí na nose. A jak mág, tak i čarodějnice jsou na světě převážně proto, aby škodili
slušným lidem.
Tyto představy se utvářely již od středověku a jsou v nás hluboce zakořeněné. Je pravda, že
až donedávna doba žádné osvětě příliš nepřála. Dnes však žijeme v 21. století a je s podivem,
že pojem magie je stále ještě naprostou většinou lidí považován za nesmysl, nebo dokonce za
něco neslušného a nebezpečného, o čem se nemá moc mluvit.
A přitom je to tak jednoduché. Magie je všude kolem nás, využívají ji kněží, léčitelé, zvířata,
obyčejní lidé v podobě modliteb nebo vroucího přání. Každý, kdo dosáhne svého cíle bez pomoci
hmotných nástrojů, pouze svým přáním a myšlenkou, provozuje spontánní magii. A je nesmysl
odmítat něco, co je běžnou součástí našeho života. Daleko lepší je naučit se s těmito silami
pracovat a využívat jich pro dobro své i svých bližních.
Kdyby pravěký člověk nepřekonal svůj strach z ohně a nezkrotil ho, dodnes bychom nejspíš lezli
po stromech jako opice. Odhoďme proto svoje předsudky a pojďme se naučit používat tu obrovskou
sílu, která v nás dřímá. Slibuji, že k tomu nebudete potřebovat ani magický kruh, ani netopýří
uši. Při praktikách mentální magie si vystačíte se svou představivostí. A pokud k tomu přidáte
i odhodlání a vytrvalost, podaří se vám dosáhnout nečekaných výsledků.