cesta_ohne

160,- Kč

Zasílám poštou, na přání i s věnováním.

Objednat

Čarodějka je román ze současnosti, který navazuje na knihu „Máte to v hlavě anebo Magie mysli“. Hlavní hrdinka nemá
zrovna lehký život, je několikrát rozvedená a stále se jí nedaří najít toho pravého partnera do nepohody. Když se
dostane do společnosti žen, které se považují za novodobé čarodějky, postupně si uvědomí, že všechna neúspěšná manželství
spojuje jako červená nit jedna jediná věc – její postoj k otci. Pokud se nezbaví tíhy minulosti, nemůže být šťastná
ani v současnosti. Aktivně a plným nasazením se pustí do řešení svých rodinných záležitostí a život dostává nečekaný spád.

Kniha je psaná lehce a s humorem, přináší však mnoho emotivních situací a témat k zamyšlení, která osloví ženy od
puberty až po zralý věk. Každá z nás má nějaké ty kostlivce ve skříni, ale málokterá žena či dívka se s nimi dokáže
vypořádat, i když tuší, že by měla.

Příběh byl inspirován skutečnými událostmi.

Ukázka z knihy:


Soužití s Vaškem bylo jako jízda na horské dráze. Řítili jsme se životem nahoru, dolů, zase nahoru, ale hlavně tak zběsile, že nebyl čas se ani nadechnout. Můj miláček připomínal rozbouřené živly, pořád v akci a v pohybu a když už zrovna nic nepodnikal, tak alespoň ze všech sil plánoval. Zklidnil se vlastně jenom v posteli, i když zklidnil – tak bych to snad ani nenazvala. Milovali jsme se skoro každý den a bylo to pořád stejně bouřlivé a úžasné jako na začátku.

Když jsem otěhotněla, přijal to s nefalšovanou radostí. Sebrali jsme dva svědky a v nejbližším volném termínu vyrazili na radnici, abychom přivedli dítě do spořádané rodiny.

Zezačátku bylo všechno nádherné, těšili jsme se na miminko a Vašek mě rozmazloval snad ještě víc než dřív. Jenže pak se to začalo nějak kazit.

Vašek byl celé dny pryč, jezdil domů až večer, protože prý chtěl vydělat hodně peněz, abychom se s Brambůrkem měli dobře a nic nám nechybělo. Když přišel víkend, tak se pořádně vyspal a pak se chtěl bavit.

Jenže mě bylo zle. Ono se říká „ranní těhotenské nevolnosti“, ale mě bylo špatně od žaludku celý den, od rána do večera. Stačilo, když jsem ucítila cokoli nezvyklého a už jsem zvracela.

Zezačátku se Vašek snažil, seděl se mnou u televize, chodili jsme na procházky, jenže ta jeho horečná aktivita se nedala tak lehce potlačit. Začal být nervózní a protivný, až jsem ho sama začala vyhazovat z baráku. Na ryby. Za kamarádama. Do hospody.

A pak jsem seděla v koupelně u záchodové mísy a řvala.

Když jsem byla v pátém měsíci, uklouzla jsem na náledí a upadla. Nejdřív jsem myslela, že to nic není, ale pak jsem začala trochu krvácet. Vašek měl vypnutý mobil, tak jsem se vypravila na autobus, že si zajedu raději na kontrolu na gynekologii. Cestou se mi udělalo zle. Vystoupila jsem z autobusu, udělala pár kroků a ztratila jsem vědomí.

Probudila jsem se v nemocnici. Ani jsem se nemusela ptát, cítila jsem se úplně prázdná a bez života. Věděla jsem, že Brambůrek už není.