Bylinkářský kurz 3

Na Bylinkách 2 jsme se zabývali akutními nemocemi, což je poměrně jednoduché. Máme nějakou méně závažnou nemoc, na kterou můžeme použít určité byliny a nemoc tím vyléčit nebo urychlit uzdravení.

Třetí pokračování je o chronických nemocech, čili těch, které nás sužují dlouhodobě a dle současné medicíny jsou nevyléčitelné. Oficiálně se léčí farmakologicky, jinými slovy dostanete prášky, a ty berete už napořád. Maximálně se vám časem vymění za jiné, nebo přibudou další, tak, jak nemoc postupuje, nebo tělo reaguje na vedlejší účinky. Léků.

Asi vás zklamu, ale bylinky působí podobně jako ty pilulky. Dokáží odstranit nebo utlumit příznaky nemoci, jen u toho nezhoršují celkový stav pacientů, nemají (většinou) žádné vedlejší nežádoucí účinky. Pokud chcete být znovu zdraví, zbavit se vysokého tlaku, alergií, cukrovky 2. typu… a žít bez prášků, musíte léčit příčinu nemoci a ne její příznaky. A k tomu vám nestačí znalost bylin, k tomu potřebujete nějaký diagnostický nástroj. U každého člověka je totiž příčina někde jinde, i když se jedná o stejnou nemoc. Většinou je třeba řešit víc věcí najednou – stravu, pohyb, stres, partnerské vztahy, práci… Tak, jako nenajdeme dva úplně stejné lidi co do vzhledu a povahy, nenajdeme ani dvě přesně stejné příčiny jedné nemoci. Zkrátka pokud trpíte jakoukoli chronickou nemocí, žádná univerzální bylinná směs vás nespasí, na to potřebujete individuální léčbu od zkušeného fytoterapeuta.

Přesto pro sebe můžete udělat hodně pro to, aby se váš zdravotní stav zlepšil. Můžete zlepšit svoji kondici a vitalitu, podpořit látkovou výměnu a vylučování škodlivých látek z těla, zbavit se nežádoucích mikroorganismů (viry, bakterie, plísně), podpořit práci klíčových orgánů (játra, ledviny, plíce). A pokud to uděláte, bude vám líp. Pořád sice budete mít svoji diagnózu, ale nebude vám už nijak drasticky zasahovat do života.

Budeme se tedy zabývat cílenou léčbou jednotlivých orgánů, ale také prevencí a následnou péčí po prodělaných operacích nebo po komplikované léčbě. Prostě vším, co může zlepšit kvalitu života u chronicky nemocných.

Co se na kurzu naučíte:

 • jak působit cíleně bylinnou léčbou na jednotlivé orgány
 • mnoho obecně platných léčebných postupů z mé dlouholeté praxe
 • jak udržet v kondici paměť a další mozkové funkce
 • jak zlepšit stav kloubů a cév
 • jak předcházet závažným civilizačním a degenerativním nemocem
 • jak se zbavit chronických zdravotních problémů, nebo je alespoň zmírnit či zastavit postup nemoci

Pro koho je kurz určen:

 • pro zájemce o bylinky, kteří si chtějí rozšířit své znalosti o další bezpečné použití léčivých rostlin
 • pro všechny, kteří dávají přednost prevenci a vlastnímu úsilí před farmakologickou léčbou

Co vám kurz přinese:

 • při správné aplikaci více energie a vitality
 • nový pohled na detoxikaci a prevenci nemocí
 • možnost zlepšit svoji fyzickou i psychickou kondici
 • možnost nastartovat rychlejší regeneraci a zpomalit stárnutí

 

Jednodenní seminář, začátek v 9.30, předpokládaný konec 17.00 – 18.00.

Maximální počet účastníků: 8

Cena 2200,- Kč, v ceně bylinkové čaje v dostatečném množství, skripta se stručným popisem uvedených znalostí.

Termíny 2024:

24.8.2024 – volná místa: 3